Monthly Archives: Січень 2021

Німецька євангельсько-лютеранська громада Святої Катерини в Дніпрі

Перші євангелісти-лютерани переїхали на поселення до Катеринославщині ще у другій половині ХVIII сторіччя, на самому початку формування німецької громади. Але переселенці-лютерані приїджали не лише з Німеччини, яка тоді ще не стала єдиною країною, а також лютерани з Голландії, Швеції та деяких інших європейських країн.

Read More »

Німецька громада Дніпра: історія сучасності

Зв’язки між долею німецьких народів та землею України має значно глибші історичні коріння, ніж ми уявляємо собі. Перші протогерманські племена бастарнів мешкали на території сучасної західної України ще у ІІІ-І сторіччі до нашої ери. А у ІІ-ІV сторіччі вже нашої ери майже на всій території нашої країни простяглась величезна імперія готів, відома як Імперія Германаріха.

Read More »

“Відергебурт” означає “Відродження”

Дніпропетровське обласне товариство німців «Відергебурт» як громадську організацію заснували ще 26 листопада 1989 року. Членами організації є переважно етнічні німці, які проживають у Дніпропетровській області. Основні цілі товариства – це задоволення національно-культурних інтересів етнічних німців, відродження їх мови, традицій, культури, сприяння повній реабілітації депортованих німців України та діяльність в напрямку досягнення етнічними німцями політичного рівноправ’я з іншими народами України.

Read More »