Статті

Звернення Всеукраїнської Ради Церков щодо запровадження безпілотної зони

ЗВЕРНЕННЯ Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій про необхідність запровадження безполітної зони над Україною та реагування на гуманітарну катастрофу в окремих регіонах Мільйони цивільних людей різних національностей і віросповідань, які мирно проживали в Україні, стикнулися з гуманітарною катастрофою, спричиненою військовим вторгненням Росії, авіаційними і ракетними обстрілами житлових кварталів, продуктових складів, лікарень, пологових будинків, шкіл та інших об’єктів критичної інфраструктури українських ...

Read More »

Віктор Жих: Матерям Росії (російською)

Их сожгли под Ирпенью, На какой-то дороге, В БТРе на трассе, Джавелином в полете.

Read More »

Україна звернулася до Гааги з позовом “Геноцид”

Президент України повідомив, що Україна офіційно спрямувала до Міжнародного суду ООН у Гаазі позов проти Російської Федерації з вимогою притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії проти України. У позові Україна вимагає від Гаагського суду негайно наказати Росії припинити військові дії та призначити слухання вже наступного тижня.

Read More »

Російські військові атаковали українські міста

Рівно о 5 ранку російські військові почали масовано обстрілювати українську військову інфраструктуру: аеродроми, склади тощо.

Read More »

Віктор ЖИХ: Чи зможе рух проти вакцинації вплинути на масову вакцинацію проти вірусу COVID-19 в Дніпропетровській області

Кампанія по масовій вакцинації населення проти вірусу COVID-19 на сьогодні визнана найбільш дієвим засобом протидії пандемії по всьому світу. Зараз в Україні наявні 4 різні вакцини імпортного виробництва, включаючи дві найсучасніші: Пфайзер та Модерна. Однак водночас з початком вакцинації в країні набирає активності рух проти вакцинації.

Read More »

Віктор ЖИХ: Держбюджет на 22-й рік прийняли. Що далі?

1 грудня Верховна Рада нарешті прийняла Державний бюджет України на 2022 рік. Прийнято в один день з т.з. «ресурсним» законопроектом 5600, що має гучну назву «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень». Але, як свідчать самі представники правлячої партії,

Read More »

Німецька євангельсько-лютеранська громада Святої Катерини в Дніпрі

Перші євангелісти-лютерани переїхали на поселення до Катеринославщині ще у другій половині ХVIII сторіччя, на самому початку формування німецької громади. Але переселенці-лютерані приїджали не лише з Німеччини, яка тоді ще не стала єдиною країною, а також лютерани з Голландії, Швеції та деяких інших європейських країн.

Read More »

Німецька громада Дніпра: історія сучасності

Зв’язки між долею німецьких народів та землею України має значно глибші історичні коріння, ніж ми уявляємо собі. Перші протогерманські племена бастарнів мешкали на території сучасної західної України ще у ІІІ-І сторіччі до нашої ери. А у ІІ-ІV сторіччі вже нашої ери майже на всій території нашої країни простяглась величезна імперія готів, відома як Імперія Германаріха.

Read More »

“Відергебурт” означає “Відродження”

Дніпропетровське обласне товариство німців «Відергебурт» як громадську організацію заснували ще 26 листопада 1989 року. Членами організації є переважно етнічні німці, які проживають у Дніпропетровській області. Основні цілі товариства – це задоволення національно-культурних інтересів етнічних німців, відродження їх мови, традицій, культури, сприяння повній реабілітації депортованих німців України та діяльність в напрямку досягнення етнічними німцями політичного рівноправ’я з іншими народами України.

Read More »

Чи потрібні країні інтернати?

Саме для відповіді на це питання Міністерством соціальної політики за підтримки міжнародних донорських організацій в рамках великого проекту “Модернізація системи соціальної підтримки населення України” й було запущено проект “Реформування інтернатних закладів для дітей”.

Read More »